Warsztaty KREATYWNE KLOCKI LEGO® w ALTO na ul. Kiełczowskiej 43 we Wrocławiu

Wybierz dla swojego dziecka zajęcia edukacyjne, które rozbudzają entuzjazm do nauki i zabawy i zaprocentują w przyszłości. 

Warsztaty Kreatywne klocki LEGO w Alto będą się odbywać:

  • Kreatywne Klocki, grupa przedszkolna 3-4 lat: wtorek – 45 min w godzinach 12:00-16:00 – ostateczne godziny zostaną podane po zamknięciu zapisów do poszczególnych grup wiekowych.
  • Jak to jest zrobione? grupa przedszkolna wiek 5-7 lat Wtorek – 45 min w godzinach 12:00-16:00 – ostateczne godziny zostaną podane po zamknięciu zapisów do poszczególnych grup wiekowych
  • Kreatywna robotyka, grupy szkolne 7-10 lat: środa – 60 min min w godzinach 13:00-16:00 – ostateczne godziny zostaną podane po zamknięciu zapisów do poszczególnych grup wiekowych.

UWAGA! ILOŚĆ MIEJSC NA WARSZTATACH OGRANICZONA!

? Poniżej znajdują się opisy poszczególnych zajęć.

?  Jeśli jesteś zainteresowany/a, wypełnij formularz na dole strony, a skontaktujemy się z Tobą i udzielimy niezbędnych informacji.

Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych warsztatach!

Magda Pałuk
Centrum Edukacji i Zabawy Skakanka

Kreatywne klocki – wiek 3-4 lat – PRZEDSZKOLE

Cena za miesiąc (4 warsztaty) 90 zł

Zajęcia wspierające naturalną ciekawość każdego dziecka i pragnienie tworzenia, poznawania i rozwiania umiejętności kreatywnych i logicznych. Poprzez zabawę mali odkrywcy poznają elementy matematyki i rozwiną kompetencje językowe. Poznają gamę tematów związanych z domem, rodziną, rolami społecznymi oraz ze zwierzętami i środowiskiem wokół nas.
Zestaw LEGO Opowieści – umożliwia przedszkolakom opowiadanie wymyślonych lub prawdziwych historii. Dzięki temu dzieci będą miały okazję do rozwinięcia umiejętności językowych i nauczenia się uważnego słuchania innych. Zestaw ćwiczy umiejętności językowe
(wypowiadanie się i słuchanie ze zrozumieniem), uczy współpracy i wyrażania siebie. 
Zestaw LEGO Kawiarenka – służy do łączenia, sortowania i liczenia. Dzięki pracy z 2 i 3-wymiarowymi konstrukcjami, przedszkolaki będą ćwiczyć wyobraźnię przestrzenną. Mogą także zbudować model dowolnie wymyślonego przez siebie dania i odgrywać role
w kawiarnianej scenerii. Zestaw ćwiczy proste dodawanie i odejmowanie, rozwiązywanie problemów, sortowanie i kategoryzowanie, odgrywanie ról.
LEGO BRICQ – Podczas warsztatów Kreatywne Klocki wykorzystujemy zestawy LEGO® Education BricQ, które w świetny sposób odkrywają przed nami różne zjawiska i zagadnienia z obszaru przyrody oraz fizyki. Klocki te pozwalają na prowadzenie fascynujących eksperymentów i doświadczeń z siłą oraz ruchem. Podczas pracy z zestawem LEGO® Education BricQ uczniowie: rozwijają umiejętności STEAM, projektują, opracowują, optymalizują rozwiązania, rozwijają umiejętności myślenia przyczynowo-skutkowego.
KODOWANIE Pociąg LEGO® Coding Express to kreatywne, wszechstronne i intuicyjne rozwiązanie, które zainspiruje przedszkolaki do odkrywania wczesnych koncepcji kodowania. Warsztat uzupełnimy programem „Kodowanie na dywanie”, gdzie całkiem zwykłe kubeczki lub klocki LEGO odkryją przed nami ogromny potencjał edukacyjny w nauce podstaw kodowania.

Kolorowe klocki i figurki, zestawy pełne przygód i ciekawych funkcji zachęcają dzieci do stawiania pytań „dlaczego, po co, jak to działa,…?” Łączymy zabawę i naukę wiedząc, że każde dziecko lubi eksperymentować, a samodzielne konstruowanie z klocków daje mu świetne możliwości rozwoju i wielką satysfakcję z budowania.

Przykładowe tematy zajęć:
GRUPA 3-5 lat
1. LEGO bingo – zbuduj zwierzątko
2. Schody do nieba – konstrukcje w pionie, poziomie i na skos
3. Pociąg do matematyki – podstawy matematyki przy dobrej zabawie
4. Co lata, co jeździ, co pływa – poznawanie środowiska i środków transportu
5. Kolorowe wieże – podstawa solidnych konstrukcji, pokonywanie swoich możliwości
6. Kawiarenka – liczymy, budujemy, kupujemy, sprzedajemy

Jak to jest zrobione? wiek 5-7 lat – PRZEDSZKOLE 

Cena za miesiąc (4 warsztaty) 90 zł

BUDUJEMY
Rozwiązania LEGO® Education inspirują dzieci do odkrywania kolorów, liczb i kształtów. Zawierają specjalne koła, zębatki, przekładnie, dzięki którym dzieci budując wykorzystują własną wyobraźnię i korzystają z nieszablonowych rozwiązań. Dzięki wspólnej zabawie, dzieci eksperymentują, tworząc i przebudowując swoje konstrukcje w nieskończoność. Klocki są narzędziem, które angażują dzieci z każdą kolejną minutą zabawy, pozwalając im w przystępny sposób zrozumieć koncepcje takie jak: związek przyczynowo-skutkowy, ruch, zasady prostego dodawania i odejmowania oraz podstawy kodowania.
KODUJEMY
Pociąg LEGO® Coding Express to kreatywne, wszechstronne i intuicyjne rozwiązanie, które zainspiruje przedszkolaki do odkrywania wczesnych koncepcji kodowania. Warsztat uzupełnimy programem „Kodowanie na dywanie”, gdzie całkiem zwykłe kubeczki odkryją przed nami ogromny potencjał edukacyjny w nauce podstaw kodowania.
BAWIMY
Kolorowe klocki i figurki, zestawy pełne przygód i ciekawych funkcji zachęcają dzieci do stawiania pytań „dlaczego, po co, jak to działa,…?” Łączymy zabawę i naukę wiedząc, że każde dziecko lubi eksperymentować, a samodzielne konstruowanie z klocków daje mu świetne możliwości rozwoju i wielką satysfakcję z budowania.
LEGO BRICQ – Podczas warsztatów Kreatywne Klocki wykorzystujemy zestawy LEGO® Education BricQ, które w świetny sposób odkrywają przed nami różne zjawiska i zagadnienia z obszaru przyrody oraz fizyki. Klocki te pozwalają na prowadzenie fascynujących eksperymentów i doświadczeń z siłą oraz ruchem. Podczas pracy z zestawem LEGO® Education BricQ uczniowie: rozwijają umiejętności STEAM, projektują, opracowują, optymalizują rozwiązania, rozwijają umiejętności myślenia przyczynowo-skutkowego.
LEGO MASZYNY PROSTE 9656 i 9689 – to doskonałe narzędzie, które wprowadza dzieci w fascynujący świat mechaniki i inżynierii i pozwala uczyć się, jak tworzyć niesamowite maszyny i konstrukcje.Uczestnicy mają okazję eksperymentować z różnymi elementami i odkrywać tajniki mechaniki, kół zębatych, przekładni, osi, dźwigni i wielokrążków.. Nasze zajęcia to prawdziwa uczta dla ciekawych umysłów, którzy chcą zrozumieć, jak działają prostsze mechanizmy i urządzenia. 

Warsztaty Kreatywne Klocki to nie tylko zabawa, to również nauka przez działanie, która inspiruje i rozwija. Nasze zajęcia pomagają dzieciom zrozumieć i opanować podstawowe zasady mechaniki, stawiając fundament pod przyszłe naukowe i techniczne osiągnięcia oraz rozwijać kompetencje miękkie wzmacniając ich umiejętności interpersonalne i kreatywne.

Kreatywna robotyka – wiek 7-10 lat – SZKOŁA 

Cena za miesiąc (4 warsztaty) 130 zł

Kreatywna Robotyka to niezwykłe warsztaty, które zachwyci każde dziecko. Warsztaty pełne aktywnych budowli i ciekawych pomysłów umożliwiają nabycie nowych umiejętności oraz poznanie podstawowych pojęć z zakresu robotyki.

Oprócz budowania ważnym celem zajęć jest realizacja kluczowych wartości: 

  • Zaangażowanie uczniów w naukę poprzez pokazanie, że dany temat odnosi się do dnia codziennego i jest ważny dla wszystkich
  • Trenowanie podstawowe umiejętności programowania
  • Wzmacnianie umiejętności związanych ze współpracą i prezentacją projektu
  • Budowanie kompetencji STEAM (ang. Science, Technology, Engineering, Art and Mathematics). Jest to edukacyjne podejście do uczenia się, które wykorzystuje Naukę, Technologię, Inżynierię, Sztukę i Matematykę jako sposób na nakierowanie uczniów w ich poszukiwaniach, dialogach i krytycznym myśleniu
  • Budujemy z klocków LEGO:

Lego Spike Essential to niezwykle wszechstronny zestaw dla uczestników warsztatów z robotyki. Dzięki temu zestawowi, uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z podstawami programowania i inżynierii, tworząc własne interaktywne modele z wykorzystaniem klocków LEGO i zaawansowanego kontrolera Spike Essential. To doskonały sposób na rozwijanie umiejętności technicznych i kreatywności, jednocześnie bawiąc się i ucząc się w grupie.

LEGO WeDo 2.0 to innowacyjny zestaw, dzięki któremu uczestnicy mogą odkryć fascynujący świat zabawy, budowania interakrywnych modeli, programowania metodą blokową z wykorzystaniem klocków LEGO oraz intuicyjnego oprogramowania. To idealny sposób na rozwijanie kreatywności i zdobywanie umiejętności STEM w dynamiczny i angażujący sposób.

 

Chcesz zapisać dziecko na zajęcia w Alto na ul. Kiełczowskiej 43?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy – skontaktujemy się z Tobą i przekażemy niezbędne informacje. 
Szczegółowych informacji udzielamy pod telefonem: 782 03 03 02 – jesli nie odbieram, zapewne buduję z klocków LEGO 😉 napisz proszę sms.

Zapraszam do udziału w warsztatach
Magda Pałuk CEiZ Skakanka